Dijital Baskı

Dijital Baskı

Dijital baskı, bilgisayar ortamında istekleriniz doğrultusunda hazırlanan tasarımların kullanım amacına göre farklılık gösteren çeşitli materyaller üzerine basılması tekniğidir. Diğer baskı yöntemlerine göre çok daha zaman ve maliyet açısından çok daha kullanışlıdır. Dijital baskı, matbaaya kıyasla çok daha hızlı baskı sürecine girmesi sebebiyle tercih edilmektedir. Dijital baskının yaygınlaşmasıyla düşen maliyetler dijital baskıya ilgiyi arttırmıştır. Kullanım açısından genellikle küçük boyutlu işler için tercih edilmektedir. Matbaa baskısına oranla çok daha hızlı bir yöntemdir.

Bilboard, araç giydirme, bina dış cephe kaplama, afiş, broşür vb. açık hava reklamcılığında kullanılmaktadır. Her tür hava koşuluna karşı dayanıklılık gösteren dijital baskı günümüzde en çok tercih edilen tekniklerden biridir. Özellikle araç giydirme konusunda birçok kurumsal firma, yapılan reklama göre düşük maliyetiyle dijital baskıyı tercih etmektedir. Reklamı yapılan ürünün veya verilen hizmeti sembolize eden görselin istenilen boyutlarda tasarlanabilmesi dijital baskıyı cazip kılar. Özellikle hazırlanan tasarımın görüntü kalitesi açısından çok iyi seviyede olması dış mekan dijital baskıyı her sektörde karşımıza çıkarmaktadır.

Dış mekanda kullanımının yanında iç mekanda da dijital baskı yoğun olarak tercih edilmektedir. İç mekan kullanımında dijital baskıda görüntü kalitesi ön plana çıkmaktadır. Mağaza dekorasyonu, vitrin, pano ve poster gibi alanlarda kullanılan kaliteli ve ilgi çekici tasarımlar her sektöre hitap etmektedir.

Dijital Baskı Fiyatları

Dijital baskı fiyatları baskının türüne ve tasarımına göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda sabit fiyatlar verilmesi ürün çeşitliliği ve esnekliği sebebiyle çok zordur. Fiyatları öğrenmenin en sağlıklı yolu iletişim sayfamızdan ekibimize ulaşmanız olacaktır.